Stevie Nicks

Portrait Of Stevie Nicks

Stevie Nicks (ur. 1948) – amerykańska piosenkarka rockowa, znana przede wszystkim ze współpracy z zespołem Fleetwood Mac.

Florence często mówiła o Stevie Nicks jako swojej inspiracji:
‚Gdy po raz pierwszy posłuchałam Stevie Nicks, byłam świeżo zakochana w chłopaku z pewnego zespołu. Byliśmy na rodzinnych wakacjach we Włoszech. ‚Rumours’ Fleetwood Mac była jedyną płytą, która znajdowała się w domku, w którym się zatrzymywaliśmy, więc pomyślałam ‚Och, w porządku. Cóż to takiego?’ Potem słuchałam jej w kółko. Stevie ma w sobie coś niezwykle czystego, nieskalanego. Gdy śpiewa brzmi anielsko, a zarazem dziko i swobodnie, jakby kompletnie zatracała się w utworach. Jej nowy album, In Your Dreams, to po prostu klasyczne, klasyczne teksty. Połączone z wielkim, ekspansywnym brzmieniem gitary, są krokiem w bardziej nowoczesnym kierunku, lecz wciaż brzmią jak Stevie Nicks. Ona jest niczym baśniarz i ma niesamowitą zdolność tworzenia piosenek, z którymi natychmiast się utożsamiasz. Tworzenia tej intymności, jednocześnie zachowując aurę tajemniczości nauczyłam się właśnie od niej. Ona również zainspirowała mnie do noszenia peleryn. Uwielbiam peleryny na scenie.

Źródło: The Rolling Stone Magazine

flostevie

‘Kocham w niej wszystko, od głosu, po styl. Lubię oglądać jej stare występy na YouTube, sposób w jaki się porusza i w ogóle.’

Florence wspomniała też o Stevie w wywiadzie dla YouTube – Get More Into Music z 2011 roku.

‚Jest taki klip z backstage’u Stevie Nicks, gdzie Stevie rozgrzewa się i śpiewa, podczas gdy nakładają jej make up. Ma tam taką piękną żółtą sukienkę. I po prostu śpiewa, czuje się wolna niczym ptak. Nawet nie wie, że jest filmowana. To prawdziwa ekspresja radości, Stevie brzmi tak niesamowicie.’

Florence + The Machine wykonali dwa covery zespołu Fleetwood Mac, w którym śpiewała niegdyś Stevie – The Chain na Glastonbury 2010 oraz Silver Springs na koncercie War Child w kościele St John at Hackney w 2016 r.

Florence i Stevie Nicks po koncercie Fleetwood Mac w Londynie w 2015 r.

 

 

Komentarze

Zadaj pytanie

Imię

Adres email

Pytanie

Plik