The Looking Glass – album z inspiracjami

TheLookingGlass

Pamiętacie nasz album z pracami artystycznymi i listami z zeszłego roku? Tym razem wymyśliłyśmy coś z pozoru podobnego, jednak w rzeczywistości zupełnie nowego!

Twórczość Flo jest inspirowana dziełami wielu innych artystów. Postanowiłyśmy więc zebrać wszystko w jedno miejsce i na naszej stronie utworzyłyśmy dział ‚Inspiracje Florence‚ (zakładka Warto Zobaczyć w menu powyżej). Znajdziecie tam krótkie artykuły na temat różnych książek, wierszy, dzieł sztuki i ludzi, którzy mieli mniejszy lub większy wpływ na Flo i jej twórczość.

Skoro już przygotowałyśmy tak obfity w informacje dział, postanowiłyśmy wykorzystać go w nowej akcji na Orange Warsaw Festival 2014.

Krótko: Waszym zadaniem jest zainspirowanie się inspiracjami Flo :) i stworzenie czegoś zupełnie nowatorskiego!

Nazwa – ‚The Looking Glass’ zaczerpnięta została z utworu ‚Rabbit Heart’. Looking glass to inna nazwa dla lustra – niech album będzie dla Florence właśnie lustrem ukazującym jej odbicie. Chciałybyśmy, aby w naszym albumie znalazły się prace pokazujące te wszystkie ważne dla Florence rzeczy, wszystko, co ukształtowało jej twórczość.

Tym sposobem chciałybyśmy stworzyć coś bliskiego sercu Florence, coś, co byłoby dla niej ważne. Zamiast wciąż wręczać jej te same (piękne, lecz z czasem dość nudne) ilustracje jej własnej postaci, postanowiłyśmy, by album ten był dla niej podwójnie znaczący i zupełnie wyjątkowy – w końcu cóż może być lepszym prezentem, niż prace przedstawiające to, co się kocha, stworzone przez kogoś, kogo się kocha? Nie chciałybyśmy, by wylądował on na strychu w domu Evelyn, pośród całej reszty podarunków, pragniemy, by Florence doceniła do na tyle, by zajął honorowe miejsce w jej własnym mieszkaniu. Może Wasza interpretacja jej inspiracji w jakiś sposób ponownie ją natchnie? Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to łatwe zadanie, wymagające bardzo dużo zaangażowania, czasu i przemyśleń. Jednak wierzymy, że wspólnie możemy stworzyć coś, czego Florence nigdy jeszcze nie dostała, coś, co poruszy ją w głębszy sposób.

Kilka pomysłów? Florence ala Frida Kahlo, rysunek interpretujący zwrotkę utworu ‚Hoist That Rag’, Florence na scenie wśród wykonawców zespołu Fleetwood Mac. Wszystko zależy od Waszej kreatywności! Nie musi to się odnosić do samej Flo – Maszyna mile widziana! Isabella w stylizacji Joanny D’Arc? Rob i Chris jako Gatsby i Nick Carraway! Why not? Cytaty z podanych książek, wierszy i utworów, zgrabnie wkomponowane w pracę są mile widziane.

Nie ograniczajcie się jednak tylko do inspiracji podanych na naszej stronie – śmiało możecie stworzyć coś z motywami, które fascynują Flo – ocean, wilkołaki, styl art deco, barok i renesans! Zapraszamy też do zapoznania się z rekomendacjami książkowymi Flo (Warto zobaczyć -> Rekomendacje książkowe Flo) – może znajdziecie tam coś, co zainspiruje was do stworzenia Waszego dzieła.

Regulamin:

  • Wymiary kwadratowe – 21cm x 21cm (tak jak rok temu – 21 cm to szerokość pionowej kartki A4)
  • Grafika komputerowa – minimum 1000 px x 1000 px. Wszelkie prace zrobione na komputerze należy wydrukować w formacie 21cm x 21cm i dobrej jakości, najlepiej na papierze fotograficznym
  • Praca ręczna – 21cm x 21cm. Nie musi być to rysunek czy malunek – w tamtym roku dostałyśmy od Was prace zrobione różnymi ciekawymi technikami! Wszelkie pomysłowe materiały zawarte w Waszych pracach nie mogą sprawiać problemów z umieszczeniem ich w zwykłej kopercie, np. nie mogą być wypukłe. W grę wchodzą oczywiście wykonane przez Was fotografie!
  • Tak jak w przypadku konkursu na okładki – możecie wykorzystać zdjęcia dostępne w internecie, jednak nie chcemy, aby to była zwykła wydrukowana fotografia z jakimś podpisem – bądźcie kreatywni!
  • Możecie wysłać więcej niż jeden projekt, jednak pamiętajcie – liczy się jakość, a nie ilość!
  • PRACE PROSIMY ZESKANOWAĆ PRZED WYSŁANIEM W CELACH BEZPIECZEŃSTWA (np. gdy Poczta Polska zawiedzie)

Termin: 30. kwietnia 2014!

Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji zapraszamy do dołączenia do facebookowej grupy (jest to jedno z KONIECZNYCH WYMAGAŃ, aby wziąć udział w projekcie) Tam znajdziecie tez adres wysylki :

https://www.facebook.com/groups/TheLookingGlassAlbum/

W grupie można zadawać pytania, a my poinformujemy Was w odpowiednim momencie o adresie wysyłki.

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądał album, który Flo otrzymała od nas w sierpniu 2013, zapraszamy TUTAJ

Komentarze

Zadaj pytanie

Imię

Adres email

Pytanie

Plik