Spread the love! – akcja koncertowa #2 dla Florence + The Machine na Open’er Festival 2016

akcja_spread_the_love

Wspominałyśmy już o tym, jak bardzo ważne są dla nas akcje organizowane na tegorocznym Open’erze i jak bardzo chciałybyśmy, by ukazały one w pełnej krasie przepiękny potencjał tego fan clubu i jego członków. Open’er jest wielki – wielkie muszą być i akcje. I efektowne.

Efektowne na dwojaki sposób – chciałybyśmy, by pierwsza z nich sprawiła, by zgromadzeni pod sceną zaczęli beczeć (a mniej wrażliwym wyrwało się choć jedno ‘ach’), natomiast druga, ta większa, była spektakularna. Z rozmachem i latającymi stanikami.

separator

Odpowiedź na pytanie jaką piosenkę wybrać pojawiła się naturalnie już na samym początku. Spectrum od dawna cierpliwie czekało na swoją kolej. I to właśnie w tym roku postanowiłyśmy wziąć ten festiwalowy hymn, i tchnąć w niego nowe życie. Nowe barwy! Nowe znaczenie. To piosenka tak znana, że niemal oklepana, tak często grana, że prawie już wszystkim się znudziła, a jednak ciągle uparcie tkwi na setliście i czeka, aż ktoś się nią wreszcie zajmie jak należy.

Światła były elementem akcji w Łodzi i to właśnie światła będą grały główną rolę podczas akcji na Spectrum. Efekt wywołany przez setki niebieskich balonów pod sceną przerósł nasze oczekiwania; chciałybyśmy zatem pójść o krok dalej, wziąć to światło, zmienić jego formę i znaczenie, i wynieść je na tak zwany wyższy level. Podczas koncertu na Open’erze będzie ciemno – nie mogłyśmy tego nie wykorzystać.

separator

Spectrum to potężny utwór, traktujący o kolorach, miłości, tolerancji i wolności – chciałybyśmy do tego nawiązać w kontekście obecnej sytuacji w Europie. Wiemy, że zespół aktywnie angażuje się we wszelkiego rodzaju akcje i kampanie związane z walką ze strachem przed terrorystami – z tej okazji powstał nawet cover Eagles of Death Metal – I Love You All The Time. Podczas koncertu w Paryżu Florence wykonała również specjalnie utwór ‘All You Need Is Love’. Myślałyśmy o tym, o słowach Florence w odniesieniu do problemu, z którym przyszło zmierzyć się Europie, a także o tradycji koncertowej, kiedy to Flo, tuż przed rozpoczęciem Spectrum, zachęca obecnych do dania wyrazu miłości do siebie nawzajem, do przytulenia się, ‘ukochania się’, uśmiechnięcia się do siebie, podania sobie ręki. Stąd cały pomysł! Jaki pomysł?

Chciałybyśmy zorganizować prawdziwy szał glowsticków, świecących balonów i paradę banerów. Chciałybyśmy, by na migoczących we wszystkich kolorach tęczy, fruwających w powietrzu balonach pojawiły się serduszka i napisy ‚Spread the love!‚ i ‚All you need is love!’ – to hasła, których sama Florence używała odnosząc się do obecnego problemu walki z terroryzmem. Chciałybyśmy, by ta akcja była wyrazem potępienia przemocy, hołdem wzajemnej miłości i akceptacji. Chciałybyśmy, byście przynieśli ze sobą banery z hasłami promującymi wartości, o których mowa w piosence, sloganami wykrzykującymi słowa piosenki, lub inne, z którymi Wy się utożsamiacie. Tutaj dajemy Wam pełną dowolność. Mogą być to banery w kolorach tęczy, wycięte w rozmaite kształty, na papierze lub materiale. Hasła, które proponujemy (to tylko przykłady!) to właśnie ‘Spread the love!’, ‘All you need is love!’, ‘I love you all the time!, ‘We will never be afraid again’, ‘We are shining’, ‘Where there is love there is life ‘, ‘We are 1’, ‘Love each other’, ‘Embrace yourselves!’, ’Love saves’, ‘1 world, 1 love’ lub pojedyncze słowa, takie jak ‘peace’, ‘freedom’, czy ‘happiness’. W grę wchodzą również malunki! Pacyfki i wszelkie symbole miłości, wolności i tolerancji, jakie Wam przyjdą do głowy!

Nie zależy nam na silnym upolitycznieniu akcji, chciałybyśmy po prostu dać wyraz wsparcia dla siebie nazwajem, solidarności, i pokazać, że miłość to najpiękniejsze uczucie na świecie, a to wszystko w prawdziwie spektakularnej, świecącej formie. Zespół gra w nocy, więc efekt będzie niesamowity.

separator

separator

KONKRETY:

1.Glowsticki to bardzo ważny element akcji. Prosimy, byście w świecące pałeczki/gadżety zaopatrzyli się we własnym zakresie. Możecie je nabyć za śmieszne pieniądze zarówno w Internecie, między innymi na Allegro, jak i w sklepach papierniczych, zabawkowych i sklepach z gadżetami, np. ‘Wszystko za 5zł’. Liczymy na to, że Ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, przyniosą trochę więcej glowsticków, które rozdają pod sceną osobom, które nie wiedziały o akcji! My same na pewno będziemy miały nadmiar, które rozdawać będziemy razem z balonami.

!!!WAŻNE!!!

BARDZO PROSIMY, BYŚCIE NIE RZUCALI GLOWSTICKÓW NA SCENĘ! O ile balony mogą na scenie lądować, nie robiąc nikomu krzywdy, nie chciałybyśmy, by ktokolwiek z członków zespołu został uderzony latającym gadżetem. Glowsticki trzymamy w rękach całą piosenkę, po czym chowamy do kieszeni/torby/itp., NIE WYRZUCAMY!

2.Jednym z elementów akcji będą białe balony podświetlane przez diody zmieniające kolor co ułamek sekundy – oznacza to, że świecące balony będą przybierać barwy wszystkich kolorów tęczy po kolei. Na balonach znajdą się serduszka i dwa rodzaje czarnych napisów – SPREAD THE LOVE i ALL YOU NEED IS LOVE. Balony będziemy rozdawać przed wejściem na festiwal i w okolicach sceny przed koncertem FATM – znajdziecie nas bez problemu! WAŻNA informacja o zbiórce pieniędzy na balony poniżej!

3.Kolejny element stanowią banery z tak zwanymi ‘words of love’! Przyniesienie banerów nie jest obowiązkowe, jednak nawet małe materiałowe banery z hasłami będą stanowiły piękne wykończenie całej akcji. Banery mają za zadanie wyklarowanie przekazu całej inicjatywy, narzucenie jej klimatu i kierunku. Możecie na nich wypisywać co tylko chcecie, byle słowa na nich widoczne nawiązywały do piosenki i przedstawionego wyżej pomysłu. Możecie na przykład wyciąć papier w kształcie komiksowych dymków (tak jak na grafice w poście z ogłoszeniem akcji) by baner wyglądał jak słowa osoby go trzymającej! Ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Wszystko to podnosimy w momencie, gdy Florence zaśpiewa ‘SAY MY NAME…’ po raz pierwszy, a zatem po parunastu sekundach od rozpoczęcia piosenki!

Prosimy, byście nie łamali (włączali) glowsticków przed początkiem Spectrum!

separator

ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA BALONY

Mimo naszych szczerych chęci i wielomięsięcznych działań w tym kierunku, nie udało nam się uzyskać sponsorów, którzy mogliby pokryć koszty realizacji zamówienia balonów. Będziemy z Wami całkowicie szczere – żadna hurtownia nie odda nam balonów za darmo, a my (choć z pewnością wyłożymy sporo!) po prostu nie jesteśmy w stanie sfinansować więcej niż ułamka akcji z własnej kieszeni. Pomysł jednak wydaje się nam na tyle wspaniały, że w żadnym wypadku nie chciałyśmy go porzucić. By jednak osiągnąć ten cel musimy połączyć siły.

A zatem konkrety: koszt jednego balona z diodą to 1.94 zł. A zatem tysiąc balonów – 1940zł. W Łodzi udało nam się zebrać pieniądze na ponad tysiąc balonów, a przecież Open’er jest dużo większy! Prosimy, by każdy, kto chciałby dołożyć się do akcji przelał wybraną przez siebie kwotę na konto bankowe podane poniżej. Oczywiście zapewniamy, że wszystkie otrzymane od Was pieniądze przeznaczymy na hurtowy zakup balonów w ilości takiej, na jaką zebrana kwota nam pozwoli.

Czas realizacji zamówienia dochodzi do trzech tygodni, co oznacza, że mamy BARDZO MAŁO czasu. Przyznajemy, że zwlekałyśmy z proszeniem Was o pomoc do ostatniej chwili w nadziei, że uda nam się jednak pozyskać sponsora. Nie zwracałybyśmy się do Was, gdyby istniało alternatywne rozwiązanie. Zbiórkę rozpoczynamy w tym momencie i potrwa ona do PRZYSZŁEGO WTORKU (7.06), a zatem tylko 6 dni!!! Jest to bowiem ostateczny termin na złożenie zamówienia. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się nasz pomysł i zdecydujecie się nas wesprzeć.

Dane do przelewu:

tytuł: Spread The Love

Numer konta: 51 1020 4724 0000 3302 0076 2211

Adrianna Polcyn, ul. Jarzębinowa 12, 19-300 Straduny

Mamy nadzieję, że znów nam zaufacie i wspólnie uda nam się osiągnąć niesamowity efekt! Każda wysłana złotówka zostanie przeznaczona na zakup balonów, nie w głowie nam wyjazdy na Ibizę za Wasze pieniądze :D

Postaramy się, by te osoby, które powierzyły nam pieniądze na balon/y otrzymały zamówione egzemplarze, podkreślamy jednak, że ze względu na sytuację oraz warunki panujące na festiwalu prawdopodobnie nie będziemy w stanie dostarczyć ich wszystkim, którzy wzięli udział w zrzutce. Będziemy rozdawać zamówione balony pod wejściem na festiwal od samego rana, będziecie mogli podejść do nas we wcześniej ustalone miejsce i odebrać je osobiście lub za pośrednictwem znajomych, jeśli nie będzie Was na miejscu od razu. Prosimy Was jednak o zrozumienie jeśli zaistnieje sytuacja, w której ktoś, który przelał nam pieniądze z jakiegoś powodu nie otrzyma balonu. Balony będą pewnie krążyć w tłumie – chodzi przecież o to, byśmy wspólnymi siłami osiągnęli wspólny cel i zachwycili Florence z zespołem!:)

separator

Komentarze

Zadaj pytanie

Imię

Adres email

Pytanie

Plik