Raise It Up – akcja koncertowa – koncert Florence + The Machine na Orange Warsaw Festival 2018

🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸🌺🌸

Kochani! Nadszedł czas na ogłoszenie pierwszej i jedynej akcji na Orange Warsaw Festival 2018!

Od zawsze bardzo zależało nam na tym, by nasza działalność miała jakiś sens, przekaz, by łączyła ludzi o podobnych wartościach. Co roku pragniemy, by nasze akcje nie były pozbawione znaczenia. I tym razem bardzo chciałybyśmy zjednoczyć fanów zgromadzonych pod sceną w geście, który naszym zdaniem ma bardzo duże znaczenie.

Dzisiejszy dzień – Międzynarodowy Dzień Kobiet nie jest przypadkową datą tego oto ogłoszenia! W tym roku głównymi bohaterkami naszej akcji koncertowej będą właśnie kobiety. Florence w swojej twórczości niejednokrotnie inspirowała się silnymi kobietami – Stevie Nicks, Frida Kahlo, Vali Myers, Patti Smith, Virginia Woolf – to tylko nieliczne postaci, które przewijają się w inspiracjach naszej największej bohaterki. Florence nie raz wspominała też o znaczeniu kobiet w swoim życiu.

‘Zdecydowanie mam się za feministkę i uważam, że ma to wielkie znaczenie. W mym życiu jest tak wiele silnych kobiet. Podczas tworzenia tego albumu (How Big How Blue How Beautiful) byłam wspierana, pocieszana i podtrzymywana przez kobiety. Moja mama jest profesorem renesansu, więc spędziłam dużo czasu we Florencji gdy byłam dzieckiem. Chodzenie do katedry Duomo i podziwianie obrazu Świętej Agaty, której odcięto piersi było czymś szczególnie zaskakującym i ten wizerunek odcisnął na mnie piętno. Gdy jest za nami tak ogromna historia pełna wpływu kobiet, jesteśmy ciągle powalani czymś niesamowicie silnym. To coś w rodzaju fal pełnych prawdy. To wspaniałe móc słuchać silnych kobiet – pomaga mi to w uświadomieniu moich własnych możliwości. Musiałam przez to przejść tworząc ten album. Dzięki radom otaczających mnie kobiet, poczułam, że zdobyłam więcej siły.’

Podobnie jak w życiu i twórczości Florence, tak i dla nas kobiety mają ogromne znaczenie. Nie ukrywamy, że z nijakim smutkiem śledzimy ostatnie wydarzenia na świecie. Kampanie społeczne jak #TimesUp czy #MeToo zainspirowały tegoroczną akcję i chęć działania w sprawie, która różni wielu. My jednak chciałybyśmy jednoczyć, nadać jej wydźwięk jak najbardziej pozytywny, optymistyczny i podnoszący na duchu!

Tym razem w tle naszych działań zabrzmi utwór wszystkim doskonale znany; utwór, o jakże aktualnym, wyrazistym przekazie – Rabbit Heart. Postanowiłyśmy na nowo zinterpretować tekst piosenki i spojrzeć na niego jako pieśń kobiety walecznej. Rabbit Heart to hymn kobiety zdeterminowanej, traktujący o chęci wyzwolenia się z okowów norm nałożonych przez społeczeństwo; norm, które wywołują w niej dyskomfort, lęk, chęć ucieczki. Piosenka jest zbroją, którą buduje, by dodać sobie odwagi do konfrontacji. Rabbit Heart jest utworem o poszukiwaniu siły do działania, do powstania, do bycia niezależną, nieustraszoną, kobietą, która swe kruche ‘królicze serce’ napełnia mądrością, śmiałością i pewnością siebie i przeistacza się w tę o lwim sercu, gotową do stawienia czoła światu.

Girl Power! Chciałybyśmy, byście dołączyli do nas w geście, mającym na celu wyraz solidarności, równości i obopólnego wsparcia. Ów gest polegać będzie na podniesieniu kwiatów podczas wspomnianego wcześniej utworu Rabbit Heart. Dlaczego akurat kwiaty? Ponieważ wśród wszystkich swoich symboli są one przede wszystkim wyrazem piękna, szacunku i kobiecości. Postawiłyśmy też na kolor różowy. Jest to barwa powszechnie kojarzona z delikatnością i kobiecością, jednak jednocześnie symbolizuje siłę i pewność siebie, jest to bowiem mieszanka koloru białego (szlachetność) i czerwonego (miłość, dzielność, żarliwość i poświęcenie). Różowy kolor podkreśla też potrzebę przestrzeni do działania i wykazania swoich możliwości. By efekt naszej akcji był jeszcze piękniejszy, wspomniane kwiaty wyposażymy w świecące diody, by podczas utworu przed oczami zespołu rozkwitła rozległa łąka jaśniejących różowym blaskiem kwiatów.

Raise It Up, bo taką nazwę nadałyśmy naszej akcji, będzie naszym hymnem, celebrującym wewnętrzne piękno i moc otaczających nas kobiet. Tych, które inspirują nas do działania, tych, które podziwiamy, tych, które kochamy i wreszcie tych, którymi same jesteśmy.

Podobnie jak w przypadku akcji Spread The Love na Open’er Festival, tak i tym razem chciałybyśmy główny element akcji (świecące kwiaty) dodatkowo urozmaicić banerami, na których będą wypisane hasła związane z szeroko rozumianym pojęciem Women Power! Zachęcamy, aby umieszczane przez Was hasła nawiązywały do tytułu całej akcji, czyli zaczynały się od słów ‚We raise it up for/to…’ ‚Freedom, Equality, Love, Power, Devotion, Justice, Diversity, Pride, Unity, Women Power, Empower the Women, He For She, Make Our Voice Heard, Make Equal Mean Equal, The Future Is Female, Girl Squad, Girl Gang…’ Dajemy Wam tutaj dużą swobodę i liczymy na Wasze zaangażowanie. 

 

 

By przeprowadzić taką akcję będziemy jednak potrzebować Waszej pomocy – zakup kwiatów i światełek jest nie lada wydatkiem, a akcja nie jest aktualnie przez nikogo sponsorowana. Będziemy zatem organizować zbiórkę pieniędzy. Chciałybyśmy poprosić tych z Was, którzy są chętni wziąć udział w akcji o zrzucenie się na zakup sztucznych kwiatów i diod, które do nich przymocujemy.  Szczegółowe informacje oraz dane do przelewu można znaleźć na końcu tego posta.

Dodatkowo, naszemu przedsięwzięciu będzie towarzyszyć akcja charytatywna. Szczegóły na jej temat opublikujemy już niedługo na facebooku oraz grupie dyskusyjnej.

 

We raise it up for justice. We raise it up for freedom. We raise it up for equality. We raise it up for love. We raise it up for WOMEN.

 

 

Dołączmy do szeregu #TimesUp oraz #MeToo! Oficjalnymi hashtagami akcji są #RaiseItUpPoland oraz #RaiseItUpForWomen!

 

ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA KWIATY

 

W międzyczasie staramy się uzyskać sponsorów, którzy mogliby pokryć (częściowo) koszty realizacji zamówienia kwiatów i diod, jednak aktualnie nie mamy na to gwarancji. Jak wspominałyśmy, koszt będzie dość wysoki, a my (choć z pewnością wyłożymy sporo!) po prostu nie jesteśmy w stanie sfinansować więcej niż ułamka akcji z własnej kieszeni. Pomysł jednak wydaje się nam na tyle wspaniały, że w żadnym wypadku nie chciałyśmy go porzucić. By jednak osiągnąć ten cel musimy połączyć siły.

A zatem przechodząc do konkretów: koszt jednego kwiata z diodą to wyniesie około 4 zł. W Łodzi udało nam się zebrać pieniądze na ponad tysiąc balonów, na koncert na Open’erze ponad tysiąc pięćset, więc wierzymy, że również w tym roku uda nam się zebrać wystarczająco pieniędzy, by pokryć koszty przeprowadzenia akcji. Prosimy, by każdy, kto chciałby dołożyć się do akcji przelał wybraną przez siebie kwotę na konto bankowe podane poniżej. Oczywiście zapewniamy, że wszystkie otrzymane od Was pieniądze przeznaczymy na hurtowy zakup kwiatów i diod w ilości takiej, na jaką zebrana kwota nam pozwoli.

Zbiórkę rozpoczynamy w tym momencie i potrwa ona wstępnie do końca kwietnia. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się nasz pomysł i zdecydujecie się nas wesprzeć.

Dane do przelewu:

tytuł: Raise It Up

Numer konta: 51 1020 4724 0000 3302 0076 2211

Adrianna Polcyn, ul. Jarzębinowa 12, 19-300 Straduny

Mamy nadzieję, że znów nam zaufacie i wspólnie uda nam się osiągnąć niesamowity efekt! Każda wysłana złotówka zostanie przeznaczona na zakup kwiatów.

Postaramy się, by te osoby, które powierzyły nam pieniądze na kwiaty otrzymały zamówione egzemplarze. Podkreślamy jednak, że ze względu na sytuację oraz warunki panujące na festiwalu prawdopodobnie nie będziemy w stanie dostarczyć ich wszystkim, którzy wzięli udział w zrzutce. Będziemy rozdawać zamówione kwiaty pod wejściem na festiwal od samego rana, będziecie mogli podejść do nas we wcześniej ustalone miejsce i odebrać je osobiście lub za pośrednictwem znajomych, jeśli nie będzie Was na miejscu od razu. Prosimy Was jednak o zrozumienie jeśli zaistnieje sytuacja, w której ktoś, kto przelał nam pieniądze z jakiegoś powodu nie otrzyma egzemplarza. Kwiaty będą pewnie krążyć w tłumie – chodzi przecież o to, byśmy wspólnymi siłami osiągnęli wspólny cel i zachwycili Florence z zespołem! :)

What is more, along with ‚Raise It Up’, we are running side projects which are a part of the charity action:

Poster competition – read more HERE

 

Raise It Up T-shirts – all the profit from the sales goes to Wonder Foundation – a charity that is dedicated to empowering vulnerable girls and women through education. They work with locally-led partners around the world to help women, girls and their families access the education and support they need to exit poverty, for good. You can purchase the T-shirt HERE. (5£ from each purchase go to the charity)

If you can’t / don’t want to purchase the T-shirt but would like to still support our project, you can send a donation (even a small one – we are grateful for everything) through this website: www.florenceandthemachine.pl/raiseitup/donate

We raise it up for justice. We raise it up for freedom. We raise it up for equality. We raise it up for love. We raise it up for WOMEN.

Let’s join #TimesUp and #MeToo! The action’s official hashtags are #RaiseItUpPoland and #RaiseItUpForWomen!

Komentarze

WHAT THE HELL IV - ogólnopolski oficjalny zlot fanów Florence + The MachineSZCZEGÓŁY

Zadaj pytanie

Imię

Adres email

Pytanie

Plik