Orange Warsaw Festival 2018 – prezenty dla Florence + The Machine

Zapewne to zwykłe zrządzenie losu, ale my wolimy myśleć, że jednak pewien rodzaj telepatii (tak, Hybris is a bitch). Do czego nawiązujemy? Wybierając główny motyw mający prowadzić nas zarówno przez akcję koncertową, akcję charytatywną oraz wybór prezentów jeszcze nie wiedziałyśmy, że w dniu wyjścia singla ‘Sky Full of Songs’, a potem zapowiedzi albumu oraz premiery ‘Hunger’ okaże się, że tak wiele elementów Raise it Up będzie dzieliło swój mianownik z najnowszą erą. Z perspektywy czasu śmiemy twierdzić, że nie dało się lepiej przywitać zespołu w naszym kraju nawiązując do motywu kwiatowego oraz dywizy Girl Power tak silnie odznaczających się w zapowiedziach High As Hope!

Nieodłącznym elementem wizyt Florence i Maszyny w Polsce są oczywiście prezenty od fanklubu, zatem nie mogło być inaczej i tym razem. Na chwilę przed koncertem było nam dane spotkać się z całą grupą, aby osobiście przekazać prezenty od polskiej społeczności. I w tym miejscu kolejny raz z całego serca chcemy podziękować wszystkim, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do stworzenia tych niesamowitych projektów. Całe to zaangażowanie sprawia, że nasza społeczność jest wręcz unikalna, a niezwykłość koncertów w Polsce w ogromnej mierze zależne jest właśnie od Was!

 

PLAKATY

Dzięki uprzejmości organizatorów wszystkie zwycięskie plakaty promujące akcję Raise it Up znalazły się w garderobie zespołu i dosłownie chwilę po naszym przywitaniu z całą ekipą KAŻDY zaczął do nich nawiązywać, mówiąc, że są genialne! To był idealny moment na przedstawienie zamysłu całej akcji. Wytłumaczyłyśmy, że wraz z tym koncertem chciałyśmy wszystkie projekty skoncentrować na tematyce Girl Power. Opowiedziałyśmy o nawiązaniu współpracy z Wonder Foundation, sprzedaży koszulek i zebranych środkach a zespół był szczerze zachwycony inicjatywą!

Galeria wszystkich konkursowych plakatów:

KURTKI

Tuż po omówieniu plakatów przeszłyśmy do zaprezentowania spersonalizowanych ręcznie malowanych kurtek stworzonych przez Annę Lipiarz (serdecznie DZIĘKUJEMY!). Kiedy wyjęłyśmy je z torby tłumacząc, że zostały stworzone dla dwóch ‘amazing and powerful ladies’ w miejscu spotkania wybuchł totalny chaos! Isa, która przyszła na backstage owinięta ogromnym szalo-kocem natychmiast go zrzuciła na ziemię i zaczęła przymierzać kurtkę, w ślad za nią od razu poszła Florence zarzucając swój egzemplarz na plecy. Reszta zespołu również oglądała je z każdej strony i sama próbowała zakładać.

Pod koniec spotkania dziewczyny poprosiły nas, żebyśmy zrobiły zdjęcie specjalnie dla twórczyni tych arcydzieł – efekt tej sesji przedstawiamy poniżej:

 

TOMIK WIERSZY „I AM JULIET…”

Florence, jako wielka miłośniczka wszelkiego rodzaju literatury i poezji od lat dostaje od nas specjalnie wybrane pozycje książkowe. W tym roku postawiłyśmy na ręcznie robiony tom przetłumaczonych polskich wierszy, których tematyka nawiązywała do szeroko pojętej kobiecości. I tak oto w tym niezwykłym zbiorze pt. „I am Juliet…” znalazły się utwory Wisławy Szymborskiej, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Adama Asnyka czy Adama Mickiewicza. Flo była zachwycona i przyznała, że pamięta wszystkie książki które od nas dostała!

ALBUM WYSPIAŃSKI

Przy każdej wizycie zespołu w naszym kraju staramy się przybliżyć im kulturę Polski. Tym razem w Muzeum Narodowym w Krakowie, podczas wystawy poświęconej twórczości Stanisława Wyspiańskiego natknęłyśmy się na przepiękny album przedstawiający geniusz tego niezwykłego artysty. Stwierdziłyśmy, że będzie to strzał w dziesiątkę i nasza intuicja nie zawiodła – początkowo album kartkowała Florence, szczerze nim zafascynowana, natomiast później księgę przejął Rob również nie mogąc oderwać wzroku od treści!

 

GARDEN FULL OF SONGS

Na sam koniec zostawiłyśmy pudełko Garden Full of Songs z Waszymi pracami przedstawiającymi piosenki Florence + the Machine za pomocą kwiatowych motywów. Flo jak tylko zobaczyła pierwsze prace została totalnie przez nie pochłonięta! Przez chwilę oglądała je w samotności, a później zawołała resztę zespołu twierdząc, że koniecznie muszą to zobaczyć!

Prace wylądowały również na oficjalnym insta-story Florence + The Machine!

 

Galeria wszystkich prac:

Oczywiście nie zapomniałyśmy o miłości Maszyn do polskich słodyczy, tak więc czekała na nich paka flagowych przekąsek z sezamkami A-HA na czele!

Komentarze

Zadaj pytanie

Imię

Adres email

Pytanie

Plik