O nas

Facebook: Florence + The Machine Fan Club PL

E-mail: fatmpolishfanclub@gmail.com

Twitter: @fatmfanclubpl

Tumblr: Florence + The Machine Fan Club PL

Youtube: Florence + The Machine Fan Club PL

Instagram: @fatmfanclubpl

Administratorzy fan clubu:

  • Kasia Pęsik
  • Aleksandra Mielec
  • Magdalena Stąpor
  • Adrianna Polcyn
  • Michalina Kowalczyk

 

Jesteśmy największym polskim fan clubem zespołu Florence + the Machine. Powstaliśmy w celu zjednoczenia wielbicieli brytyjskiej formacji z naszego kraju oraz z zamiarem pokazania całemu światu ogromnej liczby i zaangażowania fanów w Polsce. W ciągu roku działalności fan clubu zgromadziliśmy wokół siebie ponad 3000 osób, obecnie jest ich 6000, a do naszego wydarzenia “Florence do Polski”, mającego na celu sprowadzenia zespołu do naszego kraju, dołączyło ponad 8000 osób. Mamy na koncie wiele sukcesów i akcji zakończonych powodzeniem!

Pierwszą i największą inicjatywą był krótki film, prezent urodzinowy dla Florence Welch, przedstawiający fanów z całego świata, śpiewających utwór Dog Days Are Over. Udało nam się dotrzeć nim do Florence, która podziękowała nam publicznie na twitterze!

Kilka miesięcy później uczciliśmy rocznicę wydania drugiej płyty Florence + the Machine „Ceremonials”, poprzez odtworzenie okładki albumu ze zdjęć ponad setki fanów z całego świata w formie plakatu oraz filmiku (szczegóły tutaj). Film został dostrzeżony i skomentowany przez harfistę zespołu, Toma, natomiast plakat trafił w ręce Florence podczas koncertu w Aberdeen, w którym uczestniczyła jedna z naszym administratorek. Na tym samym koncercie Florence otrzymała od nas również książkę, zatytułowaną ‘Feathers’, zawierającą listy i prace artystyczne polskich fanów.

Feathers

Jednak najważniejszą dla nas akcją był wyjazd trzech administratorek na koncert Florence and the Machine w Berlinie. Dziewczyny wzięły ze sobą polskie flagi (w tym największą z napisem WHY NOT IN POLAND?), które zostały zauważone przez cały zespół, a także skomentowane przez Florence w postaci obietnicy przyjazdu do Polski! Warto wspomnieć, że kilka dni po berlińskim koncercie, jedna z nas spotkała Chrisa, perkusistę zespołu, który powiedział, że pamięta i gratuluje nam naszej akcji. Sama Florence również nas pamiętała! (o czym poinformowała nas 10 sierpnia podczas koncertu w Krakowie).

 

 

Why not in Poland?

Chris i Ada

 

16 stycznia 2013 roku oficjalny facebook Florence and the Machine udostępnił także pracę jednej z naszych administratorek, co było nie lada osiągnięciem!

Po ogłoszeniu jedynego koncertu Florence + the Machine w Polsce na Coke Live Music Festiwal 2013 włożyłyśmy mnóstwo pracy w to, by uczynić ten dzień niezapomnianym i wyjątkowym. Pierwszą inicjatywą był filmik Spectrum 2013, który powstał w celu wyrażenia naszej wdzięczności za występ w Polsce. Zadanie nie było łatwe, ponieważ każdy kto chciał znaleźć się na filmiku musiał przebrać się za dowolnego członka zespołu Florence + the Machine. Video dotarło do Florence wraz z albumem, który został zrobiony przy okazji koncertu. Album zawierał listy i prace artystyczne od fanów. Warto wspomnieć, że został zrobiony w samej Florencji!

Kolejnym krokiem było zorganizowanie konkursu na plakaty, które miałyby promować koncert Florence and the Machine na CLMF. Było o co walczyć, ponieważ najlepsze prace miały możliwość zawiśnięcia na backstage’u! Dodatkowo dwoje zwycięzców otrzymało karnet na festiwal. O szczegółach na ten temat możecie poczytać tutaj. Na sam koncert przygotowałyśmy dwie akcje. Pierwsza polegała na tym, że fani mieli pojawić się w wiankach i brokacie. Dodamy tylko, że nawet ci, którzy nie wzięli ze sobą brokatu, wyszli z koncertu obsypani w nim po uszy, włączając członków zespołu. Efekty tej akcji możecie podziwiać w naszej galerii. Kolejny pomysł wiązał się z banerem zatytułowanym „WHAT FLORENCE AND THE MACHINE GAVE ME”. Baner ten był umocowany na bramkach podczas koncertu, a zadaniem tłumu było uniesienie karteczek z własną odpowiedzią na zadane pytanie przy piosence What The Water Gave Me. Obydwie akcje zostały zauważone i ciepło skomentowane przez Florence, a druga z nich wywołała u wokalistki duże wzruszenie!

1003221_578062118902894_122697575_n Jednym słowem, wiele się działo! Pełną relację z koncertu możecie przeczytać na naszej stronie.

Niewątpliwie największym i najintensywniejszym wydarzeniem w życiu każdej z nas i naszego fan clubu było spotkanie z zespołem na backstage’u tuż przed koncertem w Krakowie. Było to spełnienie wszystkich marzeń, a także najcudowniejszą nagrodą za naszą pracę. Właśnie podczas tego spotkania Florence i Maszyna otrzymali od nas wcześniej wspomniany album, który był dowodem oddania i miłości Polaków dla całego zespołu. Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie i wiele innych aktów poświęcenia, jakie wykazaliśmy poprzez wszystkie organizowane akcje przyczyniły się do tego, że zespół ze wzruszeniem i radością będzie wspominał pobyt w naszym kraju, a także chętnie tutaj powracał. Z dumą możemy powiedzieć, że nasz cel został osiągnięty! Relację ze spotkania możecie przeczytać również na naszym portalu.

 

IMG_3418_fixed Wzmocnieni tymi przeżyciami dalej bierzemy się do pracy i nie przestajemy udowadniać Florence, że jesteśmy najwierniejszymi fanami na świecie. Jeśli chcesz nam w tym pomóc, dołącz do nas i stań się częścią polskiej armii Florence and the Machine!

Posiadamy kanał na portalu YouTube, Twittera, stronę na Facebooku, bloga na stronie Tumblr oraz Instagram. Współpracujemy z dwoma portalami muzycznymi, mamy dobre kontakty z największymi, oficjalnymi fan clubami, a naszym celem jest promocja zespołu w Polsce. Organizujemy też wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe nagrody, pojawiały się pełne wydania albumów, koszulki, a nawet oficjalne krążki z singlami. Dzięki portalom społecznościowym oraz naszym zaangażowaniu, udaje się nam być w kontakcie z niektórymi członkami zespołu.

Dołącz do nas i stań się częścią polskiej armii Florence and the Machine!

Komentarze

Zadaj pytanie

Imię

Adres email

Pytanie

Plik