Joanna d’Arc

240px-Joan_of_arc_miniature_graded

Joanna d’Arc (1412 – 1431),znana także jako Dziewica Orleańska, to francuska święta oraz bohaterka narodowa. Została oskarżona o czary, rozpustę i bluźnierczą pychę, za co spalono ją żywcem na stosie. W 1920 po procesie kanonizacyjnym za Benedykta XV ogłoszono ją świętą. Dzieje Joanny d’Arc stały się częstym tematem w literaturze, muzyce i sztukach plastycznych.

Florence często wspominała, że jej muzyka jest inspirowana postacią Joanny d’Arc. ‚Miałam obsesję na jej punkcie, spędzałam bardzo dużo czasu szukając informacji na wikipedii gdzie można dostać średniowieczną broń.’

W wywiadzie dla news.com.au (27 październik 2011), w którym Florence mówiła o Ceremonials, wspomniała:

„To ciemniejszy album. Jest tu o wiele więcej wizji pełnych gwałtownych emocji. Czasami słyszę bębny, które brzmią jak stukające kopyta czy uderzenia mieczem i wtedy ta cała idea Joanny d’Arc wkrada się do mojej twórczości. Moja muzyka jest nieco ciężka i trudna. Chciałam czegoś, co odzwierciedli te dźwięki z mojej głowy. Dla mnie, ten album jest niczym wojna. Pewnie niektórzy myśleli, że wrócę z czymś lżejszym, eterycznym i radosnym; a ja chciałam powrócić z czymś trudniejszym i cięższym.”

W wywiadzie dla The Stylist Magazine (2012), Flo powiedziała:

‚Ta piosenka (Only If for a Night) jest częściowo o śnie o pogrzebie mojej babci, który kiedyś mi się przyśnił. Przyszła do mnie w środku nocy i dała mi bardzo praktyczne porady na temat mojej kariery. Byłam bardzo zdziwiona, że zobaczyłam ją znów żywą, a potem doszłam do wniosku, że… babcia mnie tak naprawdę zbeształa!’ Florence wytlumaczyła również: ‚w moim przypadku, melodia często wplywa na tekst utworu, i wg mnie bębny brzmiały jak stukające kopyta, więc piosenka przekształciła się w okrzyk wojenny w stylu Joanny d’Arc, a wsyztsko to było zmieszane z ukrytym przekazem i różnymi wizjami.”

Wiele osób twierdzi, że w linijce ‚And although I was burning, you’re the only light’ Florence śpiewa o Joannie.

W 2011 roku, Florence wzięła udział w sesji zdjęciowej dla magazynu Vogue, dla której zostalo sfotografowane 120 najbardziej stylowych gwiazd. Flo miala na sobię kreację inspirowaną średniowieczną bohaterką, a w ręku trzymała miecz.

vogue-us

Poza sesją dla Vogue, Flo przebrała się za Joannę d’Arc na Halloween i urodziny Isy w 2012 r.

tumblr_mcu14g5r2x1rq2232o1_500

”Iza’s haLOLween party..better late than deader..Joan of Dark..x”

23 października 2011, facebookowy profil zespołu dodał informację: ‚Dziś Florence ma na swej głowie kolczugę, lureksową sukienkę z Merchant Archive, a jako dodatek posiada miecz z wyprzedaży mieczy z Edynburga… zwykły dzień! .. X”

florence2

Na kolejnym zdjęciu możemy zobaczyć Flo w stroju inspirowanym francuską świętą.

1533525_596875150383853_901720236_n

Ponadto, Florence miała na sobie strój inspirowany Joanną d’Arc w jednej sesji zdjęciowych z 2011 r., gdzie została sfotografowana przez Alexa Lake’a.

BUh4_Y9CEAAJBwI

 

22. listopada 2013 r. Florence pojawiła się na American Museum Of Natural History’s 2013 Museum Gala w sukience Valentino również przywodzącej na myśl osobę średniowiecznej męczennicy.

aaa

Poza Florence, Isabella jest również fanką podobnych klimatów, przebrała się tak na jedną z imprez parę lat temu.

1503720_596881830383185_554786916_n

 

Telewizja CBS w styczniu 2013 umieściła na swoim twitterze informację: ‚Florence Welch mówi @AnthonyMasonCBS, że ‚lubi wojenne motywy’ i przeszła fazę ‚fetyszu Joanny d’Arc’ @flo_tweet”

 

Screen Shot 2014-01-02 at 15.38.58

Straight.com napisało: ‚Florence Welch ma nadzieję, że kiedyś zostanie pomylona z Joanną d’Arc.’

”Iza’s haLOLween party..better late than deader..Joan of Dark..x”

Straight.com says: Florence Welch hopes to be mistaken one day for Joan of Arc, but the indie singer still hasn’t managed to part Deer Lake or walk across the water.

And the only solution was to stand and fight
And my body was bruised and I was set alight
But you came over me like some holy rite
And although I was burning, you’re the only light
Only if for a night

Komentarze

WHAT THE HELL IV - ogólnopolski oficjalny zlot fanów Florence + The MachineSZCZEGÓŁY

Zadaj pytanie

Imię

Adres email

Pytanie

Plik