Machine

Isabella ‘Machine’ Summers

Urodziła się 31 października 1980 roku. Isa gra w zespole na klawiszach. Oprócz tego jest współautorką wielu tekstów, producentką, zajmuje się także remiksowaniem piosenek. Isabella tworzyła muzykę z Florence od 2005 roku początkowo pracując pod nazwą ‘Florrible and Misrabella’ (szczegóły tu) następnie koncertując jako ‘Florence is the Robot and Isabella is the Machine’ skąd wzięła się nazwa Florence + the Machine.

Florence o Isabelli: „Isa nie grała nigdy przedtem na klawiszach ale kazałam jej się nauczyć, więc teraz gra u mnie w zespole. To właśnie ona jest oryginalną Maszyną(…) Isa sprawia, że moje życie jest łatwiejsze i zabawniejsze, bo jest moim promykiem słońca.(…) Faceci przychodzą i odchodzą, ale przyjaciele są ciągle z Tobą.”

Isa o przyjaźni z Flo: „Taka przyjaźń zdarza się tylko raz w życiu.”

Twitter: @isamachine

Instagram: @isamachine

 

isa

Wywiady z Isą

Robert Ackroyd

Urodził się 7. października 1982 roku. Jego przezwisko to Bobby. Jest pierwszym „stałym” gitarzystą, którego Florence zawsze miała przy sobie, a także jej najlepszym przyjacielem. Mairead (menadżerka Florence) wraz z Robem mieli wspólnego przyjaciela, który oznajmił, że pracuje z Florence, która potrzebuje gitarzysty by stworzyć zespół. Rob przystał na propozycję, ponieważ ‘widział raz Florence śpiewającą w klubie ‚The Metro’ na Oxford Street w Londynie i wydała mu się intrygująca, postanowił więc ją poznać.’ Po kilku wspólnie zagranych sesjach stał się częścią Florence + the Machine.

Rob gra także na gitarze w zespole Violet.

Ciekawostką jest , że przed założeniem zespołu Rob nie miał ani jednego tatuażu, obecnie posiada ich 10, w tym wielką modlącą się pielęgniarką i inicjały Florence and the Machine.

Twitter: @Ackersboy

Instagram: @9billionnamesofgod

rob

Tom ‚Moth’ Monger

tom

Urodził się 16. października 1975 roku. Swoją przygodę z harfą rozpoczął już w wieku 6 lat!

Po ukończeniu szkoły studiował w Trinity College of Music w Londynie. Jego decyzja o poważnym tworzeniu muzyki narodziła się w wieku 7 lat, po przesłuchaniu jednego z albumów Madeness. Od tamtego czasu spędził wiele czasu eksperymentując z harfą w różnych ustawieniach muzycznych, wykorzystując różne dostępne technologie. Tom grał w zespołach od 14 roku życia. Wydał kilka własnych płyt, skoncentrowanych na muzyce electro, pod nazwą Lunamoth. W 2005 roku nagrał cover „Army Of Me” Björk, który został wybrany przez samą artystkę do pojawienia się na kompilacji „Armii Me – Remixes i Covers”.

Tom dołączył do Florence And The Machine w 2008 roku. Na początku nagrywał tylko dema niektórych utworów, co potem skończyło się na całym albumie.

„Isa wypatrzyła go, przechodzącego obok jej studio, dźwigającego coś na kształt budki telefonicznej zawiniętej w koc. Kiedy okazało się, że to harfa, postanowiłyśmy wziąć go do zespołu. Wcześniej dźwięk harfy zastępowałyśmy „gównianym” keyboardem, więc była to wielka zmiana” mówi Florence.

„W połowie naszej europejskiej trasy, przyczepa, w której znajdowały się wszystkie nasze instrumenty zapaliła się i zniszczyła wszystko, łącznie z moją harfą. Musieliśmy potem wszystko od nowa zorganizować co było frustrujące, czasochłonne, ale konieczne. Na szczęście mam już nową harfę, ale tamtą posiadałem 17 lat i miałem z nią mnóstwo wspomnień. to trochę jakby utrata najlepszego przyjaciela” wypowiada się Tom w jednym z wywiadów.

Twitter: @LunamothTom

Instagram: @tom.moth

Christopher Lloyd Hayden

chris

Chris urodził się 22. listopada 1975 r. W 2001 roku był perkusistą w zespole Kilkus, który rozpadł się po wydaniu pierwszego albumu. Potem grał w rockowo-metalowym zespole The Gourami. Chris był najlepszym przyjacielem Roba, dzięki czemu znalazł się w zespole,

W tej chwili, oprócz grania na perkusji z Florence and the Machine, współpracuje z wieloma innymi zespołami, w tym Violet (w którym gitarzystą jest Rob Ackroyd). W lutym 2013 Chris współpracował z zespołem Reuben and the Dark, a w 2016 grał na perkusji w zespole Saint Leonard’s Horses.

Chris jest w związku z menagerką Florence and the Machine, Mairead Nash.

Florence o Chrisie: „Grał na perkusji tak dobrze, że musiałam nauczyć go jak grać gorzej, powiedziałam mu ‘ Nie! Musisz grać jak 12-latek, jeśli chcesz być u nas w zespole!'”

Twitter: @thekidhayden

Instagram: @thekidhayden

Wywiad z Chrisem

Interview with Chris

Mark Saunders

mark

Mark Saunders urodził się 9 kwietnia 1981 roku – jest znanym w Londynie basistą. Zanim dołączył do Florence + the Machine, pracował jako muzyk sesyjny, grając z wieloma zespołami.

Mark z pewnością nie jest typowym basistą, albowiem posiada niebywałą umiejętność gry na perkusji.

Podczas koncertów łączy brzmienie gitary basowej z elementami perkusyjnymi, dopełniając dźwięki Chrisa (perkusisty). Zdolność tę zdobył na uniwersytecie, grając wszelakie gatunki muzyczne. Ukończył on kierunek jazz na Middlesex University of London. Początkowo Florence nie była fanką brzmienia basu i nie chciała tego instrumentu w zespole, jednakże Markowi udało się przekonać Florence, a jego gra świetnie komponuje się z jej głosem. Mark korzysta ze sprzętu Markbass (kolumna, head oraz kostki) oraz jest wiernym fanem gitar basowych marki Lakland – posiada on wiele basów tej firmy. Można u niego również zaobserwoać także basy Fendera oraz Sadowsky’ego.

Jest zwolennikiem basów typu Jazz, dających wiele możliwości brzmieniowych. Muzyka Florence + the Machine opiera się na solidnej współpracy basisty z perkusistą, zatem Mark ma w zespole wiele pracy. W sierpniu 2012 roku na świat przyszła jego córeczka.

Amelia Starosta

‚The name Markbass popped up a few times in conversation with other bass players I know, and it was quite obvious that it was thought of with particularly high regard,” Mark recalls. “So I arranged to demo some gear, and was instantly pleased with the outcome. There was no messing about?I just plugged in and there it was. I think my favourite thing about Markbass is that my instruments sound like they are supposed to, no colouring, just a true representation of how they are meant to be! That coupled with the fact that I can travel the world with my chosen amp in my hand luggage.’

Florence wyznaje, że Mark jest pewnie najzabawniejszą osobą w zespole oraz… lubi przychodzić na próby w kapciach.

Twitter: @markbassFATM

Instagram: @markinthegreen

 

mark saunders interview

 

mark

John Russell ‚Rusty’ Bradshaw

rusty

Urodził się 2. maja 1977 r. Jest znanym pianistą i kompozytorem. Grał na klawiszach dla wielu zespołów i artystów m.in: Meatloaf , Florence and the Machine, Razorlight, Pete Doherty & Carl Barat, Duke Spirit, YYZ, Tyler James, Ben Parker, Lucy Rose, Geoff Emerick, Robert Kirby, Paul Epworth, Craig Silvey, Richard Wilkinson. Do Florence + The Machine dołączył w 2011 r. przy nagrywaniu drugiego albumu „Ceremonials”.

Twitter: @rustybradshaw1

Instagram: @rusty_bradshaw

Road Whores

rusty

Road Whores to grupa, którą stworzyły chórzystki wraz z sekcją dętą podczas trasy How Big How Blue How Beautiful.

Na jednym z koncertów w Alexandra Palace w Londynie udało nam się przekazać album z zabawnymi przeróbkami zdjęć, na których pojawiła się cała grupa.

Twitter: @roadwhores

Instagram: @roadwhores

Komentarze

Zadaj pytanie

Imię

Adres email

Pytanie

Plik