Gucci + The Machine

Trasa w ramach Ceremonials znacznie różniła się od tej promującej Lungs nie tylko pod względem repertuaru, dekoracji sceny czy samej skali przedsięwzięcia, ale także jeśli chodzi o stroje. O ile podczas pierwszych koncertów Flo zazwyczaj miała na sobie ubrania znalezione w lokalnych second-handach o tyle tym razem w grę weszły suknie od największych światowych projektantów. Dziś pod lupę weźmiemy współpracę Flo z włoskim domem mody Gucci.

Welch-main_1916663a

Początki tej kolaboracji możemy zauważyć w 2011 roku. Dyrektor kreatywna Gucci, Frida Giannini, otwarcie stwierdziła, że odważny, nietuzinkowy i dość kontrowersyjny styl Florence sprawił iż była inspiracją podczas tworzenia najnowszej kolekcji. „Kiedy pracowałam nad tą kolekcją, myślałam o silnej i jednocześnie tajemniczej muzie. Florence jest tego rodzaju kobietą. Poznałam ją w Los Angeles podczas rozdania nagród Grammy i absolutnie mnie ujęła jej osobowość. Jest silna i posiada umiejętność hipnotyzowania publiczności. Jest pewna siebie, a jej wizerunek idzie w parze z kobietą Gucci”.

Florence And The Machine In Concert - Los Angeles, California

Jak Flo zareagowała na to, że została muzą Gucci i że podczas najbliższej trasy będzie nosić suknie idealnie odtwarzające jej sceniczny wizerunek? ‘Byłam niesamowicie zaszczycona kiedy dowiedziałam się, że moje występy częściowo zainspirowały Fridę do stworzenia kolekcji, którą zresztą jestem totalnie oczarowana- sukienki wydają się być idealne dla moich koncertów, kolory, kształty ruch tkaniny. Jestem bardzo wdzięczna i nie mogę się doczekać kiedy w końcu będę mogła występować w nich na scenie!’

W tym czasie Florence and The Machine byli w trakcie dawania siedemnastu koncertów w Ameryce Północnej, m.in. supportując zespół U2, był to więc idealny moment by pokazać światu te niesamowite kreacje. Wszystkie pochodzą z kolekcji haut couture jesień/zima 2011, a motywem przewodnim jest połączenie stylu lat 40. i 70. XX wieku- przezroczyste materiały, zabudowania pod szyją wykończone kaskadami jedwabnych róż, wszystko eleganckie i jednocześnie dramatyczne.

18 19 20florence-welch-440x330

Moment współpracy Florence z Gucci okazał się przełomowy- od tej pory wszystkie stroje sceniczne Flo miały już wyglądać tak dostojnie i szykownie, jednocześnie nie zatracając niespokojnego ducha FATM. Trasa koncertowa Ceremonials liczyła 126 koncertów i występów festiwalowych a kiedy nadszedł moment zakończenia ery drugiego krążka ostatnimi 37 występami w USA i Europie, okazało się że Flo po raz kolejny będzie miała na sobie metkę Gucci.

tumblr_mbkolaqT3x1r3sw5po1_500

tumblr_mcke00w3t01qmez87o1_1280

tumblr_mefjcuuani1rxxelio1_1280

Flo dla „Zwierciadła” : ‘Gdy zaproponowano mi, żebyśmy wspólnie stworzyli stroje na moją amerykańską trasę, byłam w siódmym niebie. To był dla mnie wielki komplement. Wiedziałam doskonale, czego chcę, miałam tylko jedną prośbę: „Niech wszystko ma peleryny!”. A gdy zobaczyłam te ubrania… Wow! Wydawały się idealne, rzeczywiście, stworzone z myślą o Florence & the Machine. Te sukienki aż się prosiły, by pokazać je na scenie.’

tumblr_mckfbio8xU1qzectho1_500 tumblr_mckfd7sKwU1qzectho1_500 tumblr_mckfbyzbTy1qzectho1_500 tumblr_mckfaxWrRm1qzectho1_500 (1)

Kolekcja jesień/zima 2012/13 charakteryzuje się romantyczną ale nowoczesną estetyką idealnie pasującą do dramatycznej zmysłowości Flo.

46

47

45

Patrząc na Flo ubraną w te piękne suknie trzeba przyznać, że ona ich nie nosi. Ona je ożywia. Sprawia, że jej osobowość łączy się z kreacją i powstaje niepodzielna całość oparta na idealnej symbiozie. Gucci + The Machine? 3x tak!

tumblr_manpw1uAhV1r41n29o1_500

tumblr_mefjcuuani1rxxelio1_1280

tumblr_mbkolaqT3x1r3sw5po1_500

45

Komentarze

Zadaj pytanie

Imię

Adres email

Pytanie

Plik