Garden Full Of Songs – projekt artystyczny na Orange Warsaw Festival 2018

„Kwiaty i artyści mają podobne dusze.”
Tadeusz Makowski

Kochani,
Nadszedł najwyższy czas, by ogłosić kolejną część naszych OWF-owych projektów! Tym razem pora na prezent dla zespołu! Jak co roku, chciałybyśmy utrzymać podobny styl jeśli chodzi o akcje koncertowe jak też prezenty, postanowiłyśmy więc, że i tym razem postawimy na pełen uroku kwiatowy motyw przewodni!

Co jest do zrobienia?

Waszym zadaniem jest stworzenie okładki do wybranego utworu z wykorzystaniem właśnie kwiatów jako głównego elementu! Chciałybyśmy, aby na Waszych pracach pojawił się szeroko pojęty motyw kwiatów – być może Twoim ulubionym utworem jest Heavy In Your Arms – jaki kwiat/kwiaty przychodzą Ci do głowy, gdy słuchasz tej piosenki? Eksplozja kolorowych kwiatów przy Spectrum, rusałki na łące jako interpretacja Rabbit Heart, Virginia Woolf otoczona liliami wodnymi przy What the Water Gave Me, opuszczony zwiędły kwiat jako symbol samotności Long and Lost. Możecie też spojrzeć na symbolikę kwiatów związaną z ich kolorami – przykładowo wykorzystać czerwoną barwę kwiatów jako symbol piosenek mówiących o miłości lub przelewie krwi, stworzyć abstrakcyjny czarny kwiat przy utworach, których historia kręci się wokół smutku i tęsknoty.

Kwiaty nie muszą pojawić się na pierwszym planie Waszych prac, jednak muszą być ich istotnym, przykuwającym wzrok elementem. Możecie wykorzystać pojedyncze kwiaty, bukiety, płatki kwiatów, kwiaty w wazonie, kwiaty na lace, kwiaty mogą być też elementem/wzorem ubioru… Możecie połączyć je ze sceneriami, postaciami; może to być surowa grafika, abstrakcja lub realistyczna scena. Wykonanie oraz interpretacja zależy tylko od Was – niech poniesie Was kreatywność!

Odnośnie samego utworu, nie ma tu żadnych limitów – możecie wybrać utwór z jednego z trzech albumów lub postawić na piosenkę, która się na nich nie pojawiła. Jeśli chodzi o formę – jest ona dowolna – możecie stworzyć grafikę komputerową, kolaż, rysunek, malunek, wyklejankę, grafika tekstowa, zrobić zdjęcie, fotomontaż lub połączyc różne techniki i formy sztuki – najważniejsze jest oczywiście to, aby w pracy został wykorzystany główny motyw naszego pomysłu.

Let’s go for a stroll through the „Garden Full Of Songs”… – taką właśnie nazwę nadałyśmy naszemu projektowi. Chciałybyśmy, aby zespół przeglądając prace poczuł się jak na spacerze przez zaczarowany ogród pełen metafor, inspiracji, dźwięków i kolorów. Wiemy, ze nie jest to łatwe zadanie, dlatego po raz kolejny wszystko powierzamy Wam, ponieważ jesteśmy przekonane, ze wyczarujecie piękne rzeczy i zaskoczycie nas swoim talentem oraz inwencją twórczą.

Regulamin:

* Wymiary kwadratowe – 15cm x 15cm – prace za małe lub przekraczające te wymiary nie będą przez nas akceptowane!
* Na pracy powinien znalezc sie tytul wybranego utworu
* Grafika komputerowa – minimum 1000 px x 1000 px. Wszelkie prace zrobione na komputerze należy wydrukować w formacie 15cm x 15cm i dobrej jakości, najlepiej na papierze fotograficznym.
* Możecie wykorzystać zdjęcia dostępne w internecie/czasopismach itd. przy tworzeniu pomysłowych kolaży, jednak nie chcemy, aby to była zwykła wydrukowana fotografia z jakimś podpisem – bądźcie kreatywni!
* Możecie wysłać więcej niż jeden projekt, jednak pamiętajcie – liczy się jakość, a nie ilość!
* PRACE PROSIMY ZESKANOWAĆ PRZED WYSŁANIEM W CELACH BEZPIECZEŃSTWA (np. gdy Poczta Polska zawiedzie)
* Termin nadsyłania prac: 15. MAJA (liczy się data nadania listu)

Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy do dołączenia do facebookowej grupy (jest to jedno z KONIECZNYCH WYMAGAŃ, aby wziąć udział w projekcie), w której znajdziecie wszystkie potrzebne informacje do wysyłki. Ze względu na dość ograniczony czas, prosimy Was o nie zwlekanie z wysyłką gdy juz stworzycie swoja pracę!

„Flowers and artists have similar souls.”
Tadeusz Makowski

What is it all about?

Terms and conditions:

Komentarze

WHAT THE HELL IV - ogólnopolski oficjalny zlot fanów Florence + The MachineSZCZEGÓŁY

Zadaj pytanie

Imię

Adres email

Pytanie

Plik