Florence + The Machine na OWF 2022: Akcja koncertowa Free

Is it what it is? Is it how it has always been?
To exist in the face of suffering and death and somehow still keep…

Czasy się zmieniają, zmieniają się zawsze, oczywiście. Trudno jednak pozbyć się ostatnio wrażenia, ze tempo i kierunek zmian wymknęły się nam jako ludzkości zupełnie spod kontroli, a rzeczywistość samą w sobie czasem przyswoić nie sposób.

Podczas pierwszych koncertów trasy Dance Fever Florence wielokrotnie wspominała, o utracie wiary w sens tworzenia.
Free jest poniekąd wyrazem pasji wygrywającej z lekiem.

Chciałybyśmy, by akcja na Free była pewną refleksją na ten temat; wyrazem wsparcia, wolności, solidarności, wytrwałości w obliczu otaczającego nas zła.

Będzie ona miała dwa człony:

Pierwszy – banery! Chciałybyśmy, by każdy mający ochotę na udział stworzył kolorowy (koniecznie!) baner który dokończy wers:

‘I still keep…’

Co napawa was duma? Co wciąż sprawia przyjemność? Cóż takiego robicie, pomimo wszystko, z czułością, z oddaniem, radością?

Na plakacie prezentujemy pare pomysłów na baner. Prosimy o podniesienie banerów POD KONIEC piosenki by spotęgować efekt 

Drugi element – słowianski! Inspirowane motywami ludowymi z teledysku singla, chciałybyśmy nadać koncertowi takiż duch. Pomogą nam w tym wianki ludowe (patrz: akcja koncertowa #0) oraz… wstążki! Charakterystyczne w polskiej tradycji kolorowe wstęgi pojawiają się zarówno w strojach jak i ornamentach, idealnie nadadzą się również do machania w iście słowiańskiej wiksie.

Jak zmontowac wstążkowy rekwizyt i jak go użyć:
Nabyć kilka ok 30cm wstążek w różnych kolorach (in szersza wstążka tym lepiej!)
Związać je ze sobą przy końcach (można do tego użyć również np. Gumki recepturki)
Machać szaleńczo nad głową podczas całej piosenki Free

W ciagu dwóch lat dzielących nas od ostatniego koncertu Florence and the Machine w Polsce byliśmy jako ludzkość świadkami niejednego historycznego wydarzenia, z których każde odcisnęło na większości z nas pewne piętno. A jednak wciąż jestesmy razem, znów spotkamy się by wspólnie zatańczyć i zaśpiewać i to jest piękne!

Do zobaczenia!

Komentarze

Zadaj pytanie

Imię

Adres email

Pytanie

Plik