Eye Love – akcja koncertowa #1 dla Florence + The Machine na Open’er Festival 2016

akcja_eye_love
Do koncertu Florence + The Machine na Open’erze pozostał jedynie miesiąc (!), zatem najwyższy czas na gwóźdź programu – akcje koncertowe! Przed Wami pierwsza z dwóch czekających Florence pod sceną niespodzianek. Klasycznie – pierwsza do płakania, druga do zabawy!

Podczas poprzednich koncertów postawiłyśmy poprzeczkę bardzo wysoko. Jak do niedawna nam się wydawało – za wysoko. Nijak nie potrafiłyśmy jej w swoich oczach przeskoczyć. Open’er to wielki, ukochany przez nas festiwal, a co za tym idzie – ogromnie ważny, wymagający dużo większych nakładów, cóż, tak naprawdę wszystkiego. W pewnym sensie wydaje się on nam pewnym ukoronowaniem naszej działalności i historii związanej z koncertami FATM w Polsce. Chciałyśmy pobić na głowę wszystko, co udało nam się wymyślić do tej pory i sprawić, że nawet spodziewający się niespodzianek zespół po prostu zrobi ‘:o’. W momencie, gdy, przyznajemy, miesiące płonnych rozmyślań nie zaowocowały niczym wyjątkowym, troszkę chciałyśmy się poddać. Ale nic z tego, prędzej nie ogłosiłybyśmy nic, niż przyszły do Was z czymś słabym. Ta akcja jest dla nas wyjątkowo ważna i, nie będziemy ukrywać, jesteśmy z niej cholernie dumne! Do rzeczy zatem!

separatorThird Eye! To chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Nasza chęć stworzenia pod sceną czegoś wyjątkowego właśnie podczas tego utworu pojawiła się po premierze Odysei. On po prostu nie mógł zostać zignorowany, nie teraz, gdy mamy tak idealną okazję, by tę roczną podróż wspólnie ukoronować. Chcemy wziąć ostatni kawałek tej układanki, tej drogi, tej opowieści, kawałek będący najbardziej pierwotnym i kluczowym, i przemienić go w coś co stanie się nasze, by ostatecznie oddać go z powrotem w ręce zespołu.

Wciąż mówimy niejasno? To tak specjalnie. Do konkretów!

Akcja, nazwana przez nas Eye Love, składać się będzie z dwóch elementów – akcji przedkoncertowej i akcji właściwej podczas koncertu. Jak wiecie zawsze zależy nam na tym, by nasze akcje miały głębsze znaczenie, nawet jeśli tylko my tak naprawdę w pełni je rozumiemy. Tym razem chcemy, by i Florence pojęła cały sens naszej inicjatywy od początku do końca, dlatego przygotujemy dla niej coś, co otrzyma długo przed pojawieniem się na openerowej scenie.

separator

Nasze opowiadanie zaczniemy od końca, a zatem od AKCJI KONCERTOWEJ:

Chciałybyśmy, by wraz z pierwszym brzmieniem utworu Third Eye, w górze pojawiły się… setki złotych oczu. Z sercami zamiast źrenic. Chcemy nawiązać tym do motywu patrzenia sercem, patrzenia przez pryzmat miłości przede wszystkim do samego siebie. Zauważania własnych uczuć, potrzeb. Chcemy podsumować tym Odyseję w sposób tak do podobny do tego, w jaki poradziła sobie Florence. Trzecie oko widzi tylko serce i jest jego przewodnikiem. Trzecie oko patrzy w nas samych, w poszukiwaniu tej miłości i związanych z nią pragnień. Trzecie oko było kluczem do samoakceptacji Florence, poniekąd kluczem do jej własnego szczęścia. Wierzymy w to, że każdy z nas ma w sobie takie właśnie trzecie oko i to właśnie pragniemy wyrazić tą akcją.

Chcemy, byście, użyli do akcji ZŁOTYCH METALICZNYCH/BROKATOWYCH KARTEK A4/A3. Koniecznie złotych!!! Złote kartki niesamowicie odbijać będą światło, sprawiając wrażenie jakby same emanowały złotą poświatą. Zatem morze złota!

Kartki takie bez problemu nabędziecie w każdym sklepie papierniczym, księgarni lub online. Istotne jest to, by z oczywistych względów, były one choć trochę sztywne. Wzór, a także tutorial jak stworzyć takie oko (jakby to nie było banalnie proste) znajdziecie poniżej! Jak widzicie kartka została wycięta w kształcie oka, w którym źrenica wycięta jest w kształcie serca, symbolizującego miłość. Serce należy obrysować markerem by było jeszcze bardziej widoczne. Pozostałości ścinków zostało użyte w celu stworzenia ‘energii’, czy, mówiąc prościej, ‘rzęsek’ nad okiem, które możecie przymocować za pomocą kleju bądź spinacza. Czas wykonania całości – 3 minuty jeśli się ociągacie. Wszystko z jednej kartki A4. Łatwizna!

separator

AKCJA PRZEDKONCERTOWA: Chcemy zrobić Florence i Maszynie podwójną niespodziankę. W tym celu Wasze papierowe złote oczy będą musiały być gotowe już parę dni przed festiwalem, kiedy to ogłosimy akcję przedkoncertową, którą przeprowadzimy na instagramie. Chcemy, by każdy z Was wrzucił na instagram zdjęcie swojego ‘trzeciego oka’ zrobione w taki sposób, by przez wyciętą w kształcie serca źrenicę widać było coś, co ma dla Was duże znaczenie, co zajmuje ważne miejsce w Waszym sercu.

Florence przed wykonaniem tego utworu po raz pierwszy na żywo powiedziała: ‘Myślałam, że utwór ten napisałam dla kogoś innego, ale teraz doszłam do wniosku, że napisałam go dla samej siebie.’

Chciałybyśmy zatem, alby przez ‘oko’ bylo widać was samych. Third Eye Selfie – accept the challenge! Akcja przedkoncertowa nazywać się będzie #EyeLoveMyself. Chciałybyśmy, aby tak właśnie zostały podpisane Wasze zdjęcia, wraz z dodaną przez Was krótką osobistą notatką do Florence. Lub do siebie samych. Oznaczycie i otagujecie również wszystkich członków zespołu.

Oprócz tego w dniu ogłoszenia akcji podamy Wam przygotowany tekst, dokładnie opisujący zamysł akcji instagramowej, który jednak ani słowem nie będzie wspominał o tym, że ma ona cokolwiek wspólnego z akcją koncertową! Zatem akcja koncertowa będzie czymś, co zespół już widział, a jednak pozostanie całkowitym zaskoczeniem, co spotęguje efekt.

separator

Podsumowując:

1. Zespół wejdzie na instagram na parę dni przed koncertem

2. Zobaczy falę powiadomień z Polski

3. Rzuci okiem (być może trzecim) na zdjęcia setki papierowych złotych oczu, przez które fani w przenośni widzą to, co dla nich najważniejsze

4. Pomyśli sobie ‘Ooo, znowu Polska! Słodka akcja! Widzimy się!

5. Najprawdopodobniej szybko zapomni o wszystkim

6. Podczas piosenki Third Eye dokładnie te same złote oczy, symbolizujące wszystko, co dla nas ważne i motyw Trzeciego Oka, nagle powędrują w górę, czego zespół na pewno nie będzie się spodziewał. Jednak każdy z nich będzie już znał ich znaczenie i zamysł całej akcji, która zostanie wcześniej w niepozorny sposób wytłumaczona na Instagramie. Nikt jednak z pewnością nie będzie podejrzewał, że zwykła internetowa akcja może przenieść się pod scenę w namacalnej postaci i tak wielkiej skali

7. Zespołowi kopary opadną

separator

“Trzecie Oko jest sercem duszy. Trzecie Oko umożliwia komunikację z pragnieniami i tymi aspektami życia, które są przed nami ukryte. Bez niego panowałaby w nas duchowa ciemnota.”

separator

Wzór oka:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
third_eye_wzor

Tutorial jak wykonać oko:

Komentarze

Zadaj pytanie

Imię

Adres email

Pytanie

Plik