Clothes Off! – akcja koncertowa #3 dla Florence + The Machine na Open’er Festival 2016

akcja_clothes off

Kolejna akcja koncertowa, którą i tym razem zdecydowałyśmy się przeprowadzić jest już Wam znana. Chodzi oczywiście o CLOTHES OFF i charytatywną zbiórkę odzieży na rzecz potrzebujących. Doszłyśmy do wniosku, że skoro duża część z Was i tak zaangażuje się w masowe rozbieranie, równie dobrze ponownie możemy nadać temu głębsze znaczenie!

Jak dobrze wiecie, swoistym rytuałem trasy How Big stało się zrzucanie ubrań i ogólne ciuchowe szaleństwo prowokowane przez Florence podczas utworu Dog Days Are Over. Chciałybyśmy ponownie wziąć ten element show i przemienić go w coś dużo większego, a także wykorzystać ten motyw, by małym wysiłkiem nieść pomoc potrzebującym.

separator

Wszystkim Wam zapewne wiadomo, że podczas utworu Dog Days Are Over Florence za każdym razem zachęca fanów, by wraz z nią pozbyli się na chwilę dowolnego elementu ubioru, machali nim nad głową, wyrzucili go w powietrze, rzucili go do niej, na scenę.

W Łodzi wykorzystałyśmy ten element koncertu, by małym wysiłkiem, z Waszą pomocą, nieść pomoc potrzebującym. Poprosiłyśmy Was, byście przynieśli ze sobą na koncert cześć ubioru, której, mimo bardzo dobrego stanu, już nie używacie. Wraz z pierwszym refrenem Dog Days Are Over wszystkie te ubrania poszybowały w powietrze i przez całe trwanie utworu fruwały nam nad głowami, by wreszcie wylądować u stóp sceny. Po koncercie cała odzież została zebrana przez ochrona i zabrana przez przedstawicieli fundacji Happy Kids w Łodzi na rzecz ich podopiecznych.

Tym razem akcję przeprowadzimy przy współpracy ze Stowarzyszeniem Podaj Rękę, które zajmuje się m.in. dzieciakami w domach dziecka oraz osobami z niepełnosprawnościami w całej Polsce (www.podajreke.org)!

 

podaj_reke_top

separator

A zatem:

Prosimy, by z okazji koncertu każdy z Was odział się (lub po prostu przyniósł ze sobą) element (bądź elementy) ubioru w bardzo dobrym stanie, które po prostu już Wam się nie przydadzą i z miłą chęcią przeznaczycie je na rzecz podopiecznych stowarzyszenia. Nie ma znaczenia rozmiar, kolor, ani krój! Chciałybyśmy, by podczas Dog Days Are Over każdy z Was wyzwolił w sobie najgłębsze pokłady radości, skakał i szalał wśród fruwających ubrań, sprawiając, że będzie to najbardziej epickie Dog Days w historii zespołu! Rzucajcie je w powietrze, rzucajcie je na scenę, rzucajcie je w stronę zespołu! Jak to zawsze krzyczy Florence:

“WAVE IT FOR LOVE! WAVE IT FOR PEACE! WAVE IT BECAUSE YOU HAVE BEEN RELEASED!”

Zatem GDY ROZPOCZNIE SIĘ OSTATNI REFREN UTWORU DOG DAYS ARE OVER, zasypmy Florence lawiną fruwających tkanin! Chciałybyśmy, by był to totalny moment ekspresji!

Dodatkowo! (Wszystkich pełnoletnich?) zachęcamy do pozbycia się ubioru już na początku piosenki! Mówiąc ‘do pozbycia się ubioru’ mamy na myśli bluzki precz i szaleństwo w stanikach (jak Florence!)/bez koszulki, drodzy Panowie! Kto się odważy? :)

Wybrane przez Was ubrania mogą być używane! Miejcie jednak na uwadze, by mimo wszystko prezentowały się dobrze, by dobrze służyć mogły przyszłemu właścicielowi!

Wszyscy wiecie, jak bardzo Florence angażuje się w pomoc chorym i potrzebującym; szczególnie dzieciom. Po koncercie w Łodzi, gdy poinformowałyśmy ją o celu akcji Clothes Off i o dalszych losach wyrzuconej w powietrze odzieży, Florence była zachwycona. Podpisała nawet specjalną dedykację dla Fundacji Happy Kids i jej podopiecznych!

separator

UWAGA! Miejcie na uwadze to, by wybierać tylko i wyłącznie LEKKIE elementy odzieży – takie, które szybując w powietrzu i lądując na czyjejś głowie absolutnie NIE ZROBIĄ MU ŻADNEJ KRZYWDY. Żadnych kurtek z ćwiekami, żadnych ciężkich przedmiotów z metalowymi, czy plastikowymi ostrymi obiektami. Postawcie na swetry, bluzki, spodnie z dresowych, zwiewnych materiałów – rzeczy, które nie mają szans ZRANIENIA kogokolwiek!!
WAŻNA WSKAZÓWKA:
W Łodzi cała akcja przebiegła gładko i bardzo instynktownie. Chciałybyśmy, by to samo miało miejsce na Open’erze. Prosimy zatem, byście nie dopuścili do tego, by opadłe ubrania były deptane pod Waszymi stopami. Gdy zauważycie, że coś spada Wam pod nogi, podnieście proszę owy przedmiot i rzućcie go dalej, do przodu, tak by ostatecznie cała odzież wylądowała pod sceną! Zatem: wszystkie ubrania podajemy dalej! W górę i do przodu!:)

I tym razem nadamy szaleństwu DDAO nowy wymiar! Chcemy by ten moment koncertu był wyrazem wyzwolenia, wolności i totalnego uniesienia płynącego z poczucia jedności, które rodzi się na koncertach Florence and the Machine w Polsce. Jedności z Florence i jedności z każdym z nas osobno! Chcemy, by koncert na Open’erze przemienił się w jedną wielką, eksplodującą z radości ciuchową imprezę!

Na sam koniec prośba od nas.

Mimo, że ochrona Open’era pomoże nam w zebraniu ubrań sprzed i spod sceny, i w zapakowaniu ich wszystkich do worków, tutaj kończy wparcie od organizatora. Będziemy zatem potrzebowały pomocy z Waszej strony – bardzo prosimy, by ci, którzy mogą sobie na to pozwolić i chcieliby się zaangażować, zostali na chwilę po koncercie, by pomóc nam przetransportować worki aż pod samo wejście na festiwal. Mówiąc ‚przetransportować’ mamy oczywiście na myśli standardowe tachanie ich przez całą drogę o własnych siłach. Jest nas tylko pięcioro, nasze siły i możliwości są ograniczone, a worków będzie cała masa. Bardzo liczymy na dobrą wolę z Waszej strony!

Clothes Off z Łodzi:

Komentarze

Zadaj pytanie

Imię

Adres email

Pytanie

Plik