AKCJA KONCERTOWA #2 – REACH OUT

akcja2

 

Najwyższy czas na ogłoszenie ostatniej akcji koncertowej, będącej tak zwanym gwoździem programu!

Proces załatwienia związanych z nią spraw organizacyjnych był długi, skomplikowany i, niestety, zakończony częściowym niepowodzeniem. Nie mamy jednak w zwyczaju poddawania się i zamierzamy mimo wszystko wcielić ten niezwykły pomysł, który zrodził się w naszych głowach parę miesięcy temu w życie… I sprawić, by była to najbardziej spektakularna ze wszystkich organizowanych przez nas dotychczas inicjatyw.

Do rzeczy zatem!

Wróćmy na chwilę pamięcią do tego wyjątkowo upalnego sierpniowego poranka, kiedy to ponad sto osób zgromadzonych na warszawskiej plaży przy Wiśle, nie zważając na palące słońce i piach parzący stopy, wspólnie odtańczyło słynny taniec How Big, How Blue, How Beautiful. Poranka, który wspominamy jako jeden z najbardziej surrealistycznych, zapierających dech w piersiach momentów w naszym życiu. Ci, którzy tam z nami byli dokładnie wiedzą, o jakich emocjach mowa… Przypomnijmy sobie również dzień urodzin samej Florence, kiedy na oficjalnych profilach zespołu pojawiły się osobiste podziękowania za nasz flashmob. Kiedy dowiedzieliśmy się, że każdy członek zespołu i ekipy FATM, a także ich przyjaciele i rodzina widzieli efekty naszej pracy, a sama Florence rozpłakała się ze wzruszenia. ‚All of us and Flo loved the video you guys did.’

Wiemy, że Florence najbardziej spodobały się życzenia. Życzenia nawiązujące do idei HBHBHB – traktujące o marzeniach, nadziei, emocjach, miłości i o symbolicznym sięganiu ku niebu. Właśnie to niebo po raz kolejny stało się naszą inspiracja. Tą akcją nawiązujemy także do tych wyjątkowych życzeń i tego wyjątkowego dnia, gdy banda nieznajomych spotkała się nad Wisłą, by zatańczyć dla nieznajomej. Choć tak naprawdę tańczyli też dla siebie samych.

separator

OPIS AKCJI

Tym razem nic nie będzie przypadkowe. Naszym tłem stanie się oczywiście utwór How Big, How Blue, How Beautiful, od którego tak naprawdę wszystko się zaczęło – i dla Florence, i dla nas. Utwór, dzięki któremu naszą mała więź z artystką jest silniejsza niż kiedykolwiek i która to będzie miała szansę ewoluować w coś naprawdę pięknego.

Jak wszyscy wiecie, podczas występów na żywo, pod sam koniec piosenki, podczas swoistego solo sekcji dętej, Florence za każdym razem przedstawia na żywo wiadomy taniec, kiedy to całkowicie odcina się od publiczności i zatapia na moment w swoim świecie. Ten właśnie moment ‚nieuwagi’, gdy Flo jest zajęta tańcem chcemy wykorzystać… By nadmuchać setki świecących balonów, które rozbłysną na biało i niebiesko ukazując tak ważne dla nas i dla niej słowa, słowa nawiązujące do życzeń zawartych w urodzinowym filmiku – REACH OUT. Tym sposobem, gdy tylko Florence skończy tańczyć choreografię, którą wykorzystaliśmy w naszym flashmobie i zwróci spojrzenie na tłum, ujrzy arenę zalaną morzem świecących balonów LED z napisem będącym kwintesencją How Big, How Blue, How Beautiful… i naszych urodzinowych życzeń oczywiście, które tak bardzo ją dotknęły. Wyobraźcie to sobie. Połączymy tym samym wszystko – barwę, ideę, emocje i wspomnienia, a to wszystko w tak niezwykle wzruszającej formie.

May the sky stay open for you forever

‚Jest taki grecki mit, o Tantalu, który dostał od boga karę i cierpiąc głód, nie mógł dosięgnąć owoców wiszących nad jego głową, a umierając z pragnienia nie mógł napić się wody, w której był zanurzony po kolana. Więc miałam w głowie tę wizję czegoś, co jest zawsze poza moim zasięgiem. Ciągle o tym myślałam. Ale potem przesłuchałam cały album i powiedziałam: Właściwie to nie jest to… Miałam wrażenie, że jednak to mam. Tę rzecz, którą zawsze chciałeś, w końcu to masz tylko, że nie zdawałeś sobie z tego sprawy. I wtedy to uczucie sprawia, że znów wracasz do punktu wyjścia… Więc pomyślałam, że How Big How Blue How Beautiful powinno być tytułem albumu i to właśnie otworzyło mi oczy na całą resztę, ponieważ to zdanie ma w sobie tyle nadzei. I właśnie takie są moje odczucia związane ze światem.’ mówi Florence o albumie How Big How Blue How Beautiul.

Naszą akcją chcemy podkreślić, że czasem może okazać się, że rzeczy, które wydają się być poza naszym zasięgiem, tak naprawdę są zawsze z nami, tylko nie zauważamy ich obecności. Nasze marzenia i nadzieje są być może na wyciągnięcie ręki i nic nie stoi na przeszkodzie, by ich dosięgnąć. Balony same w sobie stanowią symbol braku limitu, idei mierzenia jak najwyżej się da, otwartego nieba. ‚Reach out, may the sky stay open for you’, życzyliśmy Florence. A wprawdzie też samym sobie.

 

ŚWIECĄCE BALONY

Jeśli o samych balonach mowa… Na myśli mamy balony z nadrukowanym tekstem i diodą, która zapali się w momencie pociągnięcia za tasiemkę. Dmuchanie rozpoczynamy, gdy Florence odwróci się i zacznie tańczyć. Nie ma potrzeby zawiązywania ich, istotne jest to, byście napełnili je powietrzem w ciągu tych parudziesięciu sekund i zdołali zatrzymać jego odpływ na parę chwil, kiedy to podniesiemy je do góry. Dioda podświetli i napis, i same balony, dając absolutnie powalający efekt. Przykład balonów LED (bez napisu) prezentujemy na zdjęciach.

 

cyclique-led-balloons.

31 copy

PODSUMOWANIE AKCJI

1. Podświetlane balony z napisem REACH OUT będą do odbioru u nas przed koncertem przy Atlas Arenie w Łodzi.
2. Balony dmuchamy na outro How Big How Blue How Beautiful, w momencie gdy Florence odwraca się od widowni i zaczyna tańczyć choreografię (4:25 w poniższym nagraniu).
3. Akcja nawiązuje zarówno do samego albumu oraz utworu How Big How Blue How Beautiful, ale też do naszego urodzinowego flashmobu oraz życzeń, które tak bardzo spodobały się Florence.

 

separator

Postaramy się, by te osoby, które powierzyły nam pieniądze na balon/y otrzymały zamówione egzemplarze, podkreślamy jednak, że ze względu na sytuację oraz warunki panujące pod areną prawdopodobnie nie będziemy w stanie dostarczyć ich wszystkim, którzy wzięli udział w zrzutce. Będziemy rozdawać zamówione balony pod wejściem do areny od samego rana, będziecie mogli podejść do nas we wcześniej ustalone miejsce i odebrać je osobiście lub za pośrednictwem znajomych, jeśli nie będzie Was na miejscu od razu. Prosimy Was jednak o zrozumienie jeśli zaistnieje sytuacja, w której ktoś, który przelał nam pieniądze z jakiegoś powodu nie otrzyma balonu. Balony będą pewnie krążyć w tłumie – chodzi przecież o to, byśmy wspólnymi siłami osiągnęli wspólny cel i zachwycili Florence z zespołem! :)

Komentarze

Zadaj pytanie

Imię

Adres email

Pytanie

Plik