Whole Heart – projekt z okazji 10-lecia Florence + The Machine


Czas na ogłoszenie tematyki teledysku, który nagramy wspólnie w ramach tegorocznego zlotu WHAT THE HELL w Warszawie w piątek 4. sierpnia!

Jak zapewne Wam wiadomo, rok 2017 znaczy dziesięciolecie istnienia Florence and the Machine. Z tej wyjątkowej okazji postanowiłyśmy posumować dotychczasowe osiągnięcia FATM i jeszcze raz doświadczyć najpiękniejsze momenty w historii zespołu. Tegoroczne WHAT THE HELL skupi się zatem na wszystkich trzech erach twórczości Florence. Wspólnie odwiedzimy magiczny las Lungs, zanurzymy się w świątyni Ceremonials i postaramy się zrozumieć przesłanie How Big, How Blue, How Beautiful. A wszystko to, by stworzyć film wieńczący wszystkie te etapy jako spójną całość.

Przejdźmy zatem do szczegółów. Waszym zadaniem będzie wcielenie się w wybrany utwór Florence + The Machine i odegranie reprezentującej go sceny. Chcemy, by Wasze przebrania zwizualizowały skojarzenia związane z poszczególnymi utworami w sposób, który nie pozostawi żadnych wątpliwości co piosenki, którą będziecie przestawiać.

Wszystkie te sceny zostaną potem zmontowane w jeden utwór, jedną całość. Chcemy stworzyć z nich jedno wielkie bijące serce wyrażające esencję muzyki Florence and the Machine. Our whole heart.

Istnieje tylko jeden utwór, który naszym zdaniem nadaje się do tego projektu. Jest to całkowicie odrębna piosenka, która nie pasuje do żadnego z albumów, jednocześnie będąc wspólnym mianownikiem ich wszystkich.

Which Witch to kulminacja wszystkiego, co najlepsze w muzyce Florence + The Machine. Kochamy go za monumentalne brzmienie, owinięty w metafory tekst i niezwykłą tematykę, wyrażającą geniusz i osobliwość Florence w spektakularny sposób. Kryje się w nim niezwykły, niewykorzystany potencjał, który pragniemy wydobyć by przestawić magię całej twórczości FATM.

Tym razem spojrzymy na tę wyjątkową piosenkę z nieco innej perspektywy. Przeczytałyśmy gdzieś kiedyś zdanie ‘There’s a witch in all of us, we just need to seek it out.’
Now, it’s all the witches who come out to play… Which Witch potraktujemy jako sabat piosenek, które zbierają się razem w celebracji magicznego świata Florence and the Machine.


#WholeHeartFATM, bo tak brzmi oficjalny hashtag wydarzenia, to również akcja charytatywna, w którą zaangażować się mogą również ci, którzy nie planują pojawić się na zlocie. Więcej informacji na ten temat pojawi się niedługo na naszej stronie.

Szczegółowe informacje na temat kręcenia teledysku wkrótce opublikujemy w zadedykowanej mu grupie na Facebooku, do której możecie dołączyć już teraz: KLIK

Na podstawie ilości zainteresowanych osób ustalimy wybór utworów i przydzielimy Wam role. Tam też wspólnie popracujemy nad interpretacją i sposobami wizualizowania piosenek. W miarę możliwości postaramy się oczywiście, by każdy z Was otrzymał utwór, z którym najbardziej się utożsamia. Wszelkie pytania lub wątpliwości zamieszczajcie w grupie bądź kierujcie do nas w wiadomościach na Facebooku.

Komentarze

Zadaj pytanie

Imię

Adres email

Pytanie

Plik